Potlač textilu

Potlač textilu


Textil dokážeme potlačiť viacerými technológiami. Vybrať tú správnu môže byť niekedy pre laika ťažké, pretože každá z metód má svoje výhody a nevýhody. Môžete sa spoľahnúť, že pre vás vyberieme tú najlepšiu. Aby ste mali lepšiu predstavu, čo ponúkame, čítajte nasledujúce riadky.

Vyšívanie

Ide o najkvalitnejšiu, najelegantnejšiu a najtrvácnejšiu metódu označenia textilu. Ak potrebujete vyšiť iba jednu polokošeľu ako darček, či desiatky kusov na označenie firemného oblečenia, ste na správnej adrese.


Flex a Flock

Textil potláčame s pomocou špeciálnych nažehľovacích fólií, ktoré vyrezávame na plotri. Tákáto metóda je neskutočne trvácna a častokrát prežije aj samotné tričko. Nevýhodou je, že sa ňou nedajú potláčať mnohofarebné motívy a logá, ale iba kombinácia max. dvoch troch farieb.
Flex je lesklá, tenká nažehľovacia fólia.
Flock je trochu hrubší od flexu a na dotyk pripomína semišovú látku.

Sieťotlač

Sieťotlač je jedna z najstarších a najtrvácnejších metód potlače. Okrem textilu ňou dokážeme potlačiť aj plasty a papier s plochým povrchom, alebo povrchom, ktorý sa dá vyrovnať. Farba sa tlačí priamo na povrch produktu s pomocou špeciálnu sieť a potom sa tepelne zafixuje pri teplote 170 °C. Pri sieťotlači však treba rátať s tým, že sa oplatí až od istého množstva kusov, pretože k samotnej cene potlače treba prirátať aj sumu za výrobu špeciálneho sita. Takáto potlač je veľmi kvalitná a trvácna.


Transférová potlač

Transférová potlač je ideálna na predmety, ktoré nemôžu byť vzhľadom k svojej veľkosti potlačené sieťotlačou, alebo ak treba potlačiť iba málo kusov. Logo, či grafika sa vytlačí na špeciálny papier a potom sa prenesie na produkt a pri vysokej teplote a tlaku sa zažehlí. Transférová potlač je odolná voči vode do 40 °C a má vysokou přesnost barev.

Sublimácia

Túto metódu možno použiť na polyesterové materiály. Akými sú napríklad aj funkčné-športové odevy. Sublimačná tlač sa blíži kvalite fotografie. Logo so sublimačnou potlačou je vo vysokom rozlíšení, je detailné, jasné a farebné.

Sublimačný papier sa potlačí, obvykle zrkadlovo, pripevní sa na predmet, ktorý chceme potláčať a za pôsobenia tepla pomocou termolisu sa motív prenesie na potláčaný predmet.
Sublimácia je jav, kedy zaschnutý atrament v pevnom skupenstve sa premieňa na plyn. Tento plyn potom, v našom prípade, reaguje s polyesterom a vytvára pevnú väzbu. Výsledný produkt je bezkonkurenčný po stránke farebnosti, stálosti a odolnosti v porovnaní s akoukoľvek inou technológiou. Podmienkou pre potlač textilu sublimáciouje aby textil obsahoval minimálne 80% polyesteru. Vždy je lepšie ak sa jedná o čistý polyester.

Potlač pevných predmetov

Laserové gravírovanie

Gravírovanie laserom nahrádza ručné rytie do materiálu. Pomocou neho môžeme vytvoriť obrázky, ornamenty, logá a nápisy pre vaše potreby, a to technikou odoberania materiálu. Gravírovanie je teda nezmazateľná stopa. Laserové gravírovanie patrí v súčasnosti k najmodernejším a najefektívnejším technológiám. Gravírovanie laserom vyniká trvanlivosťou výsledku, presnosťou, rýchlosťou a flexibilitou. Neexistujú skoro žiadne obmedzenia v gravírovanej grafike. Výsledkom použitia laserovej technológie je presný a trvalý popis, ktorý sa dá odstrániť iba hrubou silou. Najčastejšie materiály sú kov, plast, drevo, sklo, koža.

Tampoprint

Tampoprint sa využíva pri potlači reklamných predmetov z rôznych materiálov, prenášaním farby na potláčaný predmet. Technológia tampoprintom je rýchla a veľmi vhodná pre predmety menších rozmerov.

Tampoprintová tlač má ešte jednu veľkú výhodu, a tou je možnosť potlačiť zložitejšie tvary, zakrivené a vypuklé povrchy. Tampoprintová tlač sa využíva napríklad na plasty, drevo, kov, kožu, koženka, papier, sklo a keramiku.

UV LED tlač

UV LED tlač je technológia digitálnej potlače priamo na povrch výrobku. V porovnaní s tampoprintom je možné produkty potláčať CMYKom. Vďaka špeciálnej technológii je možné potláčať bez tepelnej úpravy veľmi rýchlo a kvalitne. V rozlíšení až Rozlišení: 1440 x 1200 dpi. UV LED potlač môže byť použitá na kov, drevo, plast, či sklo.

Napíšte nám